VIVA DENTAL FOGÁSZATI MAGÁNRENDELŐ
http://www.vivadental.hu
A fogak nehezebben tisztítható felszínein, illetve a nyálmirigyek kivezető csatornája körül kialakuló masszív lerakódást fogkőnek nevezzük, amely fogkefével illetve más otthon használható eszközökkel nem távolítható el. Rendelőnkben ultrahangos depurátorral történik a fogkő eltávolítása, majd az újraképződés lassítása érdekében a fogakat polírpasztával felpolírozzuk. A fogkő képződése egyénfüggő, egyes esetekben 2-3 hónap alatt, más esetekben csak évek alatt alakul ki. Eltávolítása nagyon fontos az íny és a fogágy egészségének megőrzése miatt, illetve a rossz lehelet el kialakulása végett.
Fogazatunk a táplálkozásnak, káros szokásainknak köszönhetően színeződhet, elveszítve eredeti színét. Ezeket a felületi elszíneződéseket eltávolíthatjuk a fogfehérítés alkalmával. Rendelőnkben UV-fénnyel megvilágított fehérítő anyaggal dolgozunk. A pacienst a beavatkozás előtt ellátjuk azokkal a szükséges instrukciókkal, amelyeket a kezelés előtt illetve után be kell tartania a tartós eredmény eléréséhez.
Napjainkban egyre divatosabbá vált a fogakra felhelyezett ékszer viselése. Ez egy invazív beavatkozás, mely a fogat nem károsítja, nem kell a fog kemény szövetét (zománcot) megcsiszolni az ékszer felhelyezéséhez, a felhelyezés kb 10 perc alatt elvégezhető. A töméseknél alkalmazott anyagokkal a fog felszínére ragasztjuk a kiválasztott követ.
A fog többféleképpen károsodhat, ez lehet fogszuvasodás miatt vagy a fogat ért egyéb sérülések következtében. Amennyiben a károsodás mértéke megengedi a fogat töméssel látjuk el. Rendelőnkben a tömőanyagok széles palettája áll rendelkezésre a legjobb minőség és esztétika kivitelezéséhez. Kizárólag fényre polimerizálódó anyagokat használunk, melyek keménysége, kopásállósága, esztétikája a természetes fog anyagával nagymértékben megegyező.
Abban az esetben készülnek, ha a fog sérülése olyan nagymértékű, hogy egyéb módon (tömés) nem állítható helyre, illetve a fogak esztétikája oly módon károsodott, akkor a fog egész felületét beborító koronával fedjük be. Helyreállíthatóvá válik így a fog alakja, a korona tartóssága meghaladja a tömés élettartamát. Ha több fogra készül, hídpótlásnak nevezzük, amennyiben ezek a fogak össze vannak kötve, ilyen esetben lehetőség van a hiányzó fogak pótlására is, amennyiben elegendő pillérfog áll rendelkezésre a hiányokat határolva. A hagyományos módon készült koronák egy fémalapra (vázra) égetett porcelán-leplezéssel vannak ellátva, ezzel szemben a technika fejlődésével ma már fémmentes koronák elkészítése is megvalósítható, ezek közé tartozik a cirkónium-oxid kerámia, ez nagy előrelépést jelent biológiai tulajdonságai illetve esztétikája miatt. Ezek a pótlások a fogtechnikai laboratóriumban készülnek, a rendelőben történő előkészítés után.
Az első ülés(ek) alkalmával megtörténik a fogak előkészítése, csiszolása. A fog egész felületét redukálnunk kell a készülő korona felhelyezéséhez, a fognyaknál egy vállat alakítunk ki, amelybe a pótlás széle be fog ülni, illetve a fog hosszát és kerületét csiszoljuk, így lesz elegendő hely a korona és a kerámia vastagságának.
Az előkészítést követően készül el mindkét fogívről egy lenyomat, amely a fogtechnikai laboratóriumba kerül. A csiszolt fogakra a kerámialeplezés alapjául szolgáló váz (fém vagy cirkónium) készítése történik.
A következő rendelői lépés az elkészült váz bepróbálása a csiszolt fogakra, amennyiben ezt az orvos a szükséges kritériumoknak megfelelőnek találja, történik meg a fogszín kiválasztása. Ezt követően a fogtechnikai laborban a kiválasztott szín alapján a vázra ráégeti a kerámialeplezést. Az utolsó ülés alkalmával az elkészült pótlás próbája történik, amennyiben korrekció nem szükség a híd vagy korona beragasztásra kerül.
Abban az esetben, ha a paciens az összes fogát elveszítette vagy a fogak elhelyezkedése nem teszi lehetővé egy rögzített pótlás elkészítését, a hiányok pótlását kivehető fogsorokkal állítjuk helyre. Ezeknek két fő fajtáját különböztetjük meg: teljes- és a részleges protézist.
Teljesen fogatlan állcsontokra készítjük. Technikájában megkülönböztetjük a hagyományos eljárással készült fogsort illetve egy új technológiával készülő BPS fogsorokat. (lásd BPS)
Abban az esetben, ha a fogsorok stabilitása nem megfelelő implantátum(ok) beültetésével stabilizálhatjuk, ebben az esetben is napjainkban már a technikai megoldások széles választéka áll rendelkezésre.
Amennyiben a paciens rendelkezik fogakkal, de azok olyan elhelyezkedésben vannak, hogy fix pótlás nem készíthető, részleges fogsorral pótoljuk a hiányzó fogakat. A részleges pótlásoknak szintén sokféle technikai kivitelezése létezik, a fogak szájüregi elhelyezkedése és állapota alapján. Itt kell megemlítenünk:
A napjainkban használt fogpótlások alapanyaga általában valamilyen fogászati fém, amelyek ellenállnak az állcsontok természetes torziójának. A BioHPP ezzel szemben átvezeti a laterális erőket az állcsontokra, illetve a rágóerő-maximumot is átadja a csontnak. Ez a csillapító hatás kellemes érzés a paciens számára, fiziológiailag egészséges és meghosszabbítja a fogpótlás élettartamát.
Ez egy részkristályos, termoplasztikus, magas hőmérsékletnek ellenálló nagy teljesítményű polimer, amelyet a fogászat számára fejlesztettek ki. Fiziológiai rugalmasság jellemzi, amelyet kerámia részecskékkel egészítenek ki. Kivehetős és rögzített pótlások vázanyagaként használható, a napjainkban megnövekedett allergiás megbetegedések és magas esztétikai igények, magas komfortérzet végett.
Optimálisan leplezhető, olyan kötési értéket ér el, amelyek meghaladják a legjobb kerámia értékeket is.
Az általunk végzett kezelésekre garanciát vállalunk!
Garancia érvényesítése esetén, amennyiben nagyobb költségvetésű a probléma megoldása (pl. tömés helyett inlay készül), mint az eredetileg kifizetett összeg, a különbözet fizetendő.
Garanciális feltételek: